Осінь – час активної підготовки житлового або офісного приміщення до зимових холодів. Ми всі починаємо посилено утеплятися. Якщо зі старими вікнами всі процедури по утепленню звичні і зрозумілі, то встановивши металопластикові вікна, нам здається, що не заклеювати, не замазувати стики, щоб їх утеплити, не потрібно.
І це правда, але мало хто знає, що в конструкції цих вікон продумана одна невелика хитрість, яка дозволяє, легко і швидко ущільнюючи стик, перевести їх в зимовий режим.
Коли вікно знаходиться в літньому режимі, тиск між гумовою прокладкою і зовнішньою частиною віконної рами послаблюють, це дає повітрю в приміщенні можливість більш вільно циркулювати. У зимовому режимі тиск, навпаки, збільшують, завдяки чому тепло краще зберігається всередині. Зручно, чи не так? Залишилося лише дізнатися, як це робити!
Отже, переводимо вікна на зимовий режим:
- Відкриваємо стулки і перевіряємо, чи є на них збоку болти-ексцентрики, а саме, чи мають болти овальну форму або, як варіант, шестигранний отвір під ключ, крім того, на болті повинна бути паз-риска.
- Повертаючи за допомогою викрутки або ключа ці болти (їх зазвичай 2-3) на 90 градусів, можна збільшувати або зменшувати щільність притиснення стулок. Якщо повертають в бік приміщення, щільність буде більше, це зимовий режим, якщо у зворотний – менше, режим літній.
- Переводити режим потрібно на кожному ексцентрику, інакше результату досягти не вийде.
- Щоб перевірити, чи все зроблено правильно, ручка вікна, переведеного в зимовий режим, буде повертатися більш туго, ще одна перевірка – затиснути між стулками вікна аркуш паперу, і спробувати його потягнути на себе, якщо це вдається насилу – значить, результат переведення в зимовий режим досягнуто!