Найбільший ризик у разі затягування із зверненням по медичну допомогу при захворюванні на коронавірус у літніх пацієнтів. Часто їх привозять до лікарень вже на ношах, коли хвороба перейшла у важку форму.
Як розповіла в інтерв’ю УНН інфекціоністка Лариса Мороз, ігнорування хвороби за перших симптомів COVID-19 призводить до небезпечних наслідків. У разі більш пізнього звернення різко зростає ризик смерті, пояснила вона.
Мороз також назвала головну помилку під час лікування коронавірусу. За її словами, до плачевних результатів може призвести безконтрольний прийом антибіотиків.
“Люди лікуються антибіотиками, протигрипозними, капають імуноглобуліни вдома та стовбурові клітини. Антибіотики призводять до резистентності. На вірусну пневмонію вони не діють. Вони погіршують стан”, – пояснила Мороз.
Вона закликала не орієнтуватися на високу температуру і не розраховувати, що якщо та не підвищується до 38, то хвороба пройде легко.
А потім через тиждень, через день, сатурація різко падає, і таких людей привозять вже на ношах. Так не можна. Температура – це не основний критерій”, – наголосила Мороз.
Як повідомила пресслужба МОЗ, у понеділок, 15 листопада, в Україні було зареєстровано 16 308 нових випадків коронавірусу. З них захворіло 1168 дітей та 327 медичних працівників. У відомстві відзначили різке зростання летальних випадків коронавірусу. Так, якщо напередодні повідомлялося про те, що недуга забрала життя 442 українців, то за 15 листопада від COVID-19 померло 838 людей.