Стаття носить виключно інформаційний характер. Пам’ятайте, що перед початком будь-якого лікування консультація лікаря є обов’язковою!
Буває, що ми грішимо важкою вечерею на ніч. У такому випадку немає причин для подиву: погано переварена за ніч їжа може викликати неприємний присмак у роті вранці.
Але що, якщо неприємні відчуття в роті з’являються регулярно, а харчуєшся ти цілком стерпно? Варто перевірити, чи немає у тебе певних захворювань, що викликають цю неприємність. Наприклад, постійно з’являється солодкий присмак говорить про підвищений рівень цукру в крові і може бути ранньою ознакою діабету!
Неприємний присмак у роті
гіркий присмак
Гіркота в роті вказує на застій жовчі в організмі. Це означає, що печінка не справляється, можливий холецистит – запалення, також можливі проблеми з жовчовивідними шляхами.
Що робити? Пий якомога більше води, прибери з раціону все жирне, смажене, мариноване, солоне. Якщо при такій дієті гіркий присмак у роті продовжує з’являтися, негайно звернися до лікаря.
Причиною гіркого присмаку в роті може бути також «ледачий кишечник»: стан організму, коли їжа погано перетравлюється і застоюється в організмі.
Що робити? Їж якомога більше свіжих фруктів і овочів. Можна пити трав’яні чаї, які посилюють перистальтику кишечника. Завари хвощ польовий, календулу, м’яту.
Ще одна причина – часте вживання алкогольних напоїв. Від цього бідна печінка засмічується!
Що робити? Виключити спиртні напої, а також провести курс очищення печінки. Не варто забувати про дієту і обмежити себе в жирненькому і солоденькому.
присмак сірководню
Мабуть, найбільш неприємний смак, який існує на світі! Якщо ти відчуваєш вранці в роті присмак сірководню, значить, твій шлунок виробляє недостатню кількість шлункового соку. Це буває при гастриті зі зниженою кислотністю.
Що робити? Щоб підсилити виділення шлункового соку, потрібно їсти побільше гострого і смаженого. Ні в якому разі не можна об’їдатися, особливо на ніч! Якщо ти нутром чуєш, що у тебе проблеми з переварюванням їжі, звернися до лікаря: він призначить спеціальні препарати, які допоможуть впоратися з цією неприємністю.
солоний присмак
Цікавий факт: в нашій слині багато натрію хлориду – солі. Коли тілу не вистачає води, всі рідини згущуються, в тому числі і слина. Так виникає цей дивний солоний присмак у роті!
Сіль на губах зникне, якщо ти будеш випивати 2 л води в день. Така проблема знайома людям, що захоплюються алкоголем. Пиво і вино виводять вологу з організму, саме тому після прийому алкогольних напоїв на ранок так хочеться пити!
солодкий присмак
Солодкий присмак у роті, особливо вранці, сигнал вкрай неприємний. Це означає, що в крові підвищений рівень цукру! Захворіти на цукровий діабет можна в будь-який момент, адже наша їжа перенасичена цукром …
Якщо в роті регулярно відчувається солодкість, варто відвідати лікаря. Рекомендуємо пройти обстеження в ендокринолога і здати аналізи! З діабетом жарти погані. Якщо не звернути увагу на найбільш ранні симптоми, можна поплатитися не тільки здоров’ям, але і життям …
кислий присмак
Кислий присмак у роті – ознака підвищеної кислотності шлунка. Якщо соляна кислота, яка виробляється для перетравлення їжі, проводиться шлунком в надлишку, з’являється кислятина в роті.
Відмова від жирної, гострої та солодкої їжі допоможе! Звичайно, і обстеження у фахівця зовсім не завадить. Лікар призначить препарати, що знижують кислотність. Кислуватий смак у роті також може бути результатом збою в роботі підшлункової залози, наприклад, після занадто розкішного застілля.
металевий присмак
Присмак металу в роті вказує на пародонтоз та інші захворювання порожнини рота. Також ці дивні відчуття можуть з’являтися після отруєння важкими металами, наприклад ртуттю, миш’яком, свинцем. Подібний присмак може супроводжувати також прийом певних ліків, наприклад метронідазолу.
Якщо у тебе часто буває оскома в роті після вживання різних фруктів, слід полоскати рот содою. Неприємні відчуття в роті відразу пропадуть, а зубна емаль не постраждає!