22 Листопада, 2024
“Там зарплата — космос! Українці тепер виїдуть усі туди”: Ще одна країна змагається з Польщею за українських заробітчан

“Там зарплата — космос! Українці тепер виїдуть усі туди”: Ще одна країна змагається з Польщею за українських заробітчан

Польща може втратити лідерство за кількістю залучених на роботу українських заробітчан. Великобританія через вихід із ЄС втратила частину працівників із сусідніх європейських країн і тепер готова забирати українців цілими сім’ями. Тоді як розвинені країни вирішують свої демографічні проблеми завдяки українцям, сама Україна вже зіштовхнулася з дефіцитом робочих рук.

Як йдеться у матеріалі UBR, з Великобританії виїхала велика кількість румун та болгар, у результаті з’явився попит на українців. А їх (заробітчан), за оцінками Міжнародної організації з міграції, близько 6 млн людей у всьому світі. Це величезний ресурс для економіки будь-якої країни.

Тут варто нагадати, що зовсім нещодавно Великобританія через брак далекобійників зіткнулася з кризою з паливом, його просто не вистачало на заправках. Тепер, щоб не повторити таку ситуацію, водіям готові платити близько 6 тис. євро на місяць (192 тис. грн.)

Мінімальна оплата праці – близько 9-10 євро/година (289-321 грн) – у працівників сільськогосподарської сфери, хоча це майже вдвічі вище за пропозиції з Польщі. При п’ятиденному повному робочому тижні це близько 52 тис. грн на місяць. «Я думаю, що Великобританія цього року стане дуже перспективною, тому що раніше там було неможливо отримати робочу візу. – все робиться дуже просто», – каже директор кадрового агентства BVS-Job Віталій Беленець

Також пропонують роботу на м’ясокомбінатах, аграрній сфері. Найчастіше йдеться про вакансії для працівників без вищої освіти. Найпривабливіші пропозиції дістаються місцевим мешканцям.

Скільки насправді заробляють заробітчани та чому трудова міграція – погано для України?

Без офіційного працевлаштування розраховувати на середню заробітну плату не доводиться. Найчастіше українці отримують значно менше. Працювати доводиться із порушенням усіх трудових норм: з одним вихідним на тиждень, по 10-12 годин на день. Селять заробітчан у кімнати по 2-5 осіб.

Часто заробітчанам зовсім не платять, натомість вони стають жертвами несумлінних роботодавців. Крім того, трудова міграція створює проблеми й у самій Україні. Йдеться про брак робочих рук, проблем у сім’ях через тривалу відсутність одного з батьків. Через міграцію відбувається криза на ринку праці. Тоді як Польща, Німеччина, Великобританія вирішують свої проблеми за рахунок українців, в Україну в кращому разі їдуть мігранти з країн третього світу. Дефіцит виник також із робітничими спеціальностями. Знайти слюсаря, кранівника чи машиніста тепер складніше, ніж юриста чи програміста.

З подібною проблемою колись стикалася й сама Польща. До 2004 року, доки сусідня країна не вступила до Євросоюзу, кожен третій її громадянин їхав на роботу до Німеччини. Після цього ситуація змінилася і до 35% поляків почали їхати на роботу до Великобританії (ще до Brexit).Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!