Напруження між Китаєм та США, яке виникло навколо Тайваню, стає все сильнішим. Пекін перекидає озброєння у найближчу до острова провінцію Фуцзянь та обстрілює в рамках “навчань” протоку. Водночас Тайбей розвертає системи ППО та піднімає у небо винищувачі.
У бік острова направляється літак зі спікером Палати представників США Ненсі Пелосі. Саме навколо цього польоту розгортаються події, за якими спостерігає увесь світ. Як і за рейсом американської посадовиці.
За рейсом слідкує понад 56 тисяч осіб.
Так, близько 13 години борт, на якому знаходиться Пелосі, вилетів з авіабази Ендрюс. До її охорони залучили ПМС США на чолі з авіаносцем “Рональд Рейган”. Такі міри стали необхідністю, через заяви офіційної влади Китаю про те, що приліт американської представниці до Тайваню може спричинити наслідки і пізніші заклики місцевих ЗМІ збити літак, як тільки він наблизиться до острову.
Станом на 14 години за пересуванням рейсу онлайн спостерігало понад 56 тисяч людей з усього світу.
Водночас у Тайванській протоці розпочалися анонсовані напередодні Китаєм військові навчання. Пекін артилерією та реактивними системами залпового вогню стріляє у бік Тайваню, за непідтвердженими даними деякі снаряди впали на узбережжі острова.
Ситуація навколо Тайваню загострюється.
У відповідь на це Тайвань розгорнув системи ППО в одному з цивільних аеропортів країни та підняв у небо винищувачі. Наразі жодних провокацій з обох сторін не зафіксовано і все вигляжає, як “гра мʼязами”.
При цьому російська Вікіпедія вже “поховала” Пелосі, вказавши на своєму порталі 31 липня як дату її “загибелі”. Щоправда, за кілька хвилин інформацію видалили.
Російська Вікіпедія “поховала” Пелосі.
Близько 16 години борт, на якому знаходиться посадовиця, пішов на зниження та приземлився у міжнародному аеропорту Гонолулу на Гавайських островах. Причин цьому може бути всього дві: зміна планів США на фоні наростаючої напруги або дозаправка літака.
Борт Пелосі приземлився на Гавайських островах.
При цьому лідер Сполучених Штатів, за даними журналістів, заявив, що має намір захищати Тайвань у разі необхідності військовим шляхом.
Байден виступив з заявою по Тайваню.
Як повідомляв OBOZREVATEL раніше, днями в ЗМІ зʼявилася інформація, що Пелосі збирається відвідати Тайвань. У Китаї різко відреагували на такі дії США і заявили, що вони матимуть наслідки.
Так 29 липня Пекін оголосив про військові навчання у Тайванській протоці і став перекидати техніку ближче до острова. У ЗМІ зʼявилися заклики збити борт, на якому буде летіти американська представниця, у разі, якщо він наблизиться до Тайваню.