Штрафи за керування без відповідної категорії збільшили до 3 400 грн (ч.2 ст.126 КУпАП). Тому працівники поліції з особливою увагою перевіряють під час зупинки чи є у водія відповідна категорія на право керування певним видом транспортного засобу.
Особливо актуальним питання стало після розділення категорій: з «А» на «А1» і на «А», з «С» на «С1» і на «С», з «D» на «D1» і на «D» тощо.
Транспортні засоби залежно від їх типів і призначення поділяються на категорії:
Водіям транспортних засобів категорій В, С1, С, D1 і D дозволяється керувати такими засобами також з причепом, дозволена максимальна маса якого перевищує 750 кілограмів. При цьому водіям транспортних засобів категорії “В” дозволяється керувати такими засобами з причепом, дозволена максимальна маса якого перевищує 750 кілограмів, але не перевищує маси автомобіля без навантаження, і загальна дозволена максимальна маса такого транспортного засобу і причепа не перевищує 3500 кілограмів.
До керування транспортними засобами категорій С1, С, D1 і D з причепами, повна маса яких становить більш як 750 кілограмів і загальна дозволена максимальна маса такого транспортного засобу і причепа перевищує 3500 кілограмів, а також зчепленими автобусами допускаються водії, які мають право на керування транспортними засобами категорій С1Е, СЕ, D1E і DE.
Право на керування транспортними засобами надається особам, які досягли: шістнадцятирічного віку – категорії А1, А; вісімнадцятирічного віку – категорії В1, В, С1, С; дев’ятнадцятирічного віку – категорії BE, C1E, СЕ; двадцятиоднорічного віку – категорії D1, D, D1E, DE, Т.
Таким чином, якщо категорія у Вашому посвідченні водія не відповідає типу транспортного засобу, вказаному у свідоцтві про його реєстрацію, існує великий ризик отримати при зупинці поліцією штраф 3 400 грн на підставі ч.2 ст.126 КУпАП. Тому зазначену інформацію слід співставляти перед тим як сісти за кермо транспортного засобу.