Віцепрем’єр і міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков не виключив, що в Україні можуть розмістити американські війська. Про це повідомляє пресслужба МінТОТ.
Українська делегація на чолі з Резніковим зустрілась у США з керівником Jamestown Foundation Гленом Говардом і обговорила російську агресію, будівництво газопроводу Північний потік-2, нормандський формат і консультації в ТКГ, а також роль США у цих питаннях і напрямки двостороннього співробітництва.
Віцепрем’єр зазначив, що Росія де-факто окупувала Азовське море і повністю мілітаризувала Чорне, а також готує Крим до розгортання там ядерної зброї. За його словами, Північний потік-2 загрожує країнам Балтії та Польщі.
«Для України і країн Балтії – це майже гарантована ескалація, а для решти Європи — тотальна залежність в майбутньому і гарантований шантаж. Я переконаний, що треба посилити санкції проти компаній, які втілюють цей проєкт, і не допустити його запуску. Важливим є розширення безпекового пакета для України. Передусім — за рахунок розгортання сил ППО, навіть шляхом розміщення американських підрозділів. Наше законодавство це дозволяє», — сказав Резніков.
21 липня Міністерство закордонних справ Німеччини і Держдеп США опублікували подробиці політичної домовленості щодо Північного потоку-2. У заяві Вашингтона і Берліна сказано, що, якщо Росія спробує використовувати газ як зброю або вдасться до агресії проти України, Німеччина вживе заходів на національному рівні і закличе Євросоюз також відповісти, зокрема запровадити санкції.
Крім того, Німеччина і США сприятимуть залученню $1 млрд інвестицій до так званого «зеленого фонду» для України. Також Берлін узяв на себе зобов’язання «використовувати всі доступні засоби впливу, щоб дозволити Україні продовжити угоду про транзит газу з Росією на строк до десяти років». Для цього Німеччина призначить спеціального посланника. Переговори мають розпочатись якомога швидше, але не пізніше 1 вересня, сказано в документі.
Україна оголосила, що ініціює консультації з Єврокомісією і Німеччиною з приводу Північного потоку-2 відповідно до ст. 274 Угоди про асоціацію з ЄС.