22 Листопада, 2024
Історичне рішення! Українці дочекались: США добивають рф. Прямо з Сенату – що сталося?

Історичне рішення! Українці дочекались: США добивають рф. Прямо з Сенату – що сталося?

Сенат у США ухвалив резолюцію, яка закликає Держдеп визнати росію державою-спонсором тероризму через її дії в Україні, Грузії, Сирії та Чечні. Повідомив керівник ОП Андрій Єрмак.

Дякуємо Сенату за підтримку заклику України.

росія – це держава-терорист. Настав час визнати це офіційно та зруйнувати російську економіку.

Зазначимо, у середу Сенат одноголосно схвалив  резолюцію, яка закликає держсекретаря Ентоні Дж. Блінкена оголосити Росію державним спонсором тероризму за дії, які призвели до загибелі незліченної кількості невинних чоловіків, жінок і дітей.

Аналогічний захід був запроваджений у Палаті представників, де саме спікер Ненсі Пелосі була рішучим прихильником її ухвалення. Проте право призначати державного спонсора тероризму належить Державному департаменту.

Саме таке ухвалення резолюції Сенатом чинить ще більший тиск з боку Конгресу на адміністрацію Байдена, щоб вона додала Росію до списку держав-спонсорів тероризму, куди входять Куба, Північна Корея, Іран та Сирія.

“Збройні сили Російської Федерації скоїли численні сумарні страти безневинних мирних жителів і спробували приховати свої злочини масовими похованнями по всій Україні”, – йдеться у законопроекті Сенату.

Риторика якраз таки перегукується з тим, що президент України Володимир Зеленський говорив упродовж усієї війни: російські війська здійснювали акти жорстокості щодо цивільних осіб, включаючи зґвалтування, вбивства та тортури, які прирівнюються до тероризму.

Найпоширеніше формулювання тероризму, яке вживає ООН у своїх документах – це злочинні акти, спрямовані чи розраховані на створення обстановки терору, які за жодних умов не можуть бути виправдані.

Проте в міжнародному праві досі немає якогось одного визначення цього терміну. Через різні підходи ООН вже протягом 60 років не може ухвалити конвенцію про боротьбу проти тероризму.

Втім, в національній практиці США вже більше півстоліття існує такий інструмент, як визнання держави спонсором тероризму.

Рішення про визнання тієї чи іншої країни спонсором тероризму означає, що влада США накладає на таку державу чотири основні категорії санкцій:

– обмеження на допомогу з боку США, включаючи економічну;

– заборона на експорт та продаж продукції оборонного призначення до такої країни;

– додаткові заходи контролю над експортом товарів подвійного призначення;

– посилений фінансовий моніторинг операцій з контрагентами країни-спонсора тероризму.

Якщо США визнають країну спонсором тероризму, це має наслідки для інших держав у вигляді впровадження “вторинних санкцій” – обмеження проти тих осіб і країн, які торгують з “терористичною” державою.

Що стосується візової політики, то всі заявники, які є громадянами держав-спонсорів тероризму, повинні пройти співбесіду з консульським офіцером США. Проте, особливих вимог щодо отримання імміграційних віз в США громадянами держав-спонсорів тероризму формально не встановлено.

Питання внесення держав в список спонсорів тероризму та їх виключення є, здебільшого, прерогативою президентської вертикалі.

Конгрес не має прямих повноважень щодо прийняття рішення про визнання держави спонсором тероризму або зняття подібного статусу без участі президента США. За ним закріплене лише рекомендаційно-спонукальна функція.

Росія могла б претендувати на звання держави-спонсору тероризму ще до початку масштабного вторгнення в Україну. За п’ять місяців війни цього року зафіксовані масові випадки катувань, страти мирного населення, цілеспрямовані обстріли житлових кварталів та цивільної інфраструктури.

Зокрема, в РФ були тісні зв’язки з країнами, які вже є у списку держав-спонсорів тероризму. Наприклад, вона системно підтримувала сирійський режим Башара Асада, а російські військові завдавали ударів у Сирії по мирних жителях, що є воєнним злочином.

 

На сьогоднішній день, Москва не тільки вбиває і катує людей, але й загрожує світові ядерним тероризмом. З початку війни окупанти захопили Чорнобильську та Запорізькую АЕС і регулярно запускають ракети по інших регіонах саме над атомними електростанціями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!