22 Листопада, 2024
Геніально! Через вiйнy Росії проти України, Польща пропонує провести “демілітарuзацію” Калінінграду

Геніально! Через вiйнy Росії проти України, Польща пропонує провести “демілітарuзацію” Калінінграду

Ексзаступник міністра оборони Польщі Ромуальд Шереметьєв кілька днів тому запропонував “демілітаризувати” російський Калінінград.

Він переконаний, що це обов’язково слід зробити у разі вступу до НАТО Швеції та Фінляндії, адже інакше Альянс отримає під боком “значну проблему”.

Про це він сказав в інтерв’ю польському сайту DoRzeczy.pl. У Росії кілька днів думали над відповіддю – і нарешті придумали.

Колишній заступник міністра оборони Польщі, офіцер і публіцист Ромуальд Шереметєв виступив за “демілітаризацію” російського Калінінграда у разі вступу Швеції та Фінляндії до НАТО, адже інакше цей регіон стане для Альянсу “істотною проблемою”.

“Ми повинні, однак, попросити калінінградців перестати називати себе на честь злочинця [Михайла] Калініна, який несе солідарну відповідальність за вбивства в Катині. По-друге, цей регіон необхідно демілітаризувати, тому що не може бути, щоб НАТО сиділо на пороховій бочці між ніг”. Це, певно, зрозуміло”, – сказав польський військовий.

На його думку, поява в НАТО двох нових членів суттєво посилить позиції Польщі на східному фланзі.

У Росії кілька днів думали над відповіддю на пропозицію Шереметєва – і не вигадали нічого кращого, ніж заявити, що їм зовсім не цікаво, що там заявляють у Польщі.

“Вам не байдуже? Нам ось тут байдуже. Абсолютно… Там триває битва за статус головного русофоба, щоб зайняти місце в партії [влади]”, – заявив губернатор Калінінградської області Антон Аліханов, відповідаючи на запитання представника одного з російських пропагандистських ресурсів.

Нагадаємо, 15 травня Фінляндія, а за нею – і Швеція офіційно заявили про те, що рішення про вступ до НАТО ухвалено. В Альянсі вже заявили, що процес їхнього приєднання буде завершений максимально швидко – обидві країни можуть прийняти до НАТО лише за кілька тижнів після подання заявок.

На цьому тлі з Росії на різних рівнях почали звучати неприкриті погрози вторгненням до обох держав у разі їх вступу до НАТО. Хоча саме російська воєнна загроза раніше й спонукала фінів та шведів переглянути свою думку щодо необхідності приєднання до оборонного союзу західних країн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!