Тут молодята запрошують на своє свято сотні гостей не у ресторан, а як колись у намети на подвір’ї, пишуть Версії з посиланням на програму Твій день на каналі 1+1.
У неділю, за тиждень до весілля наречений і наречена востаннє йдуть до церкви, як хлопець і дівчина. Потім молода йде до молодого і йдуть запрошувати гостей на весілля.
У четвер шиють віночки. Це мають робити тільки заможні жінки, які гарно живуть зі своїми чоловіками, які вінчані у церкві. Потім тим вінком благословляють молодих, заносять весільне деревце – символ молодого життя.
У день весілля батьки посипають дітей пшеницею та цукром на щасливу долю. Для наречених таїнство шлюбу важливіше, аніж розпис.
А весільний бюджет – 20 тисяч доларів. Робили закупи на 600 гостей. Замість подарунків гості дарують молодятам гроші. Чоловіки дарують батькам молодих спиртні напої, а жінки – солодощі.
Застілля відрізняється традиційними стравами, які готують заздалегідь. Окремо накривають фуршети: козацький, або сільський стіл з м’ясними і сирними закусками та окремий стіл з десертами і солодощами. Кухарка Марія Миколаївна готувала для майже трьохсот весіль.
“Я вже майже 24 роки кухарю. Весілля рихтується заздалегідь. Є п’ятнадцять холодних страв та сім – гарячих”, – розповідає Марія Миколаївна.
Серед традиційних страв – замащенка. Це м’ясо з підливою. Далі – танці. У списку весільних традицій і проводи кухарки. Також обряд скуповування дружок.
По завершенні весілля з голови нареченої знімають фату та заплітають гроші у коси.
Як гуляють у Великому Ключеві, дивіться у сюжеті ТСН.