22 Листопада, 2024
Все, Разумков “за бортом”! Сталося незворотнє – спікера спустошили, остання надія олігархів: це кінець. Ухвалений остаточно

Все, Разумков “за бортом”! Сталося незворотнє – спікера спустошили, остання надія олігархів: це кінець. Ухвалений остаточно

Текст законопроєкту про статус олігарха повністю відтворюють 13 поправок, за які проголосували. Жодні інші правки на голосування не ставили.

Зокрема мовиться і про поправку спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова. Про це  сказав представник Президента України в Конституційному Суді Федір Веніславський.

“Правку Разумкова на голосування в парламенті не ставили. За неї не голосували народні депутати, отже, вона не може вважатися ухваленою”, – пояснив Веніславський.

За його словами, ухвалили правку щодо 5-ї статті, яка визначає, який орган займатиметься введенням реєстру олігархів. За поправкою, яку запропонував профільний комітет, це буде Рада нацбезпеки й оборони.

Проголосували за одну правку щодо 5-ї статті. На голосування поправку №398 не ставили,– сказав Веніславський.

Він зауважив, що якщо є технічні помилки, то треба визначатися з того погляду, що саме ухвалила Верховна Рада.

Також відомо, що Верховна Рада не буде ще раз голосувати за закон про олігархів. Суперечності ініціативи можна усунути за допомогою статті 131 регламенту.

Веніславський пояснив, що, застосувавши 131 статтю регламенту, можна переголосувати за один момент, тобто той, де є суперечливі правки.

За словами політика, профільний комітет відхилив поправку №398 спікера Дмитра Разумкова про створення спеціальної комісії при НАЗК, яка має вести реєстр олігархів.

Секретаріат комітету допустив технічну помилку. Веніславський каже, що співробітники секретаріату внесли правку як враховану. Тому й виникли протиріччя.

Коли голосуватимуть

Голосування щодо суперечливої статті має призначити Разумков. Тому дата залежатиме від того, коли він винесе це питання до зали.

Комітет Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки вирішив звернутися до Разумкова з пропозицією усунути неузгодженості в законопроєкті.

У свою чергу, президент України вважає, що вперше за роки незалежності чиновники перейшли від слів до реальних дій подолання олігархату.

 

За словами Зеленського, державні інституції, суди, та інші гілки влади мають бути незалежними від олігархів. За всі роки магнати щодня накопичували свій капітал для утримання зручних депутатів у парламенті, а також створювали власні медіапростори.

“Все, що ми хочемо – зрозумілих, прозорих, рівних і єдиних правил для всієї України. Неважливо, чи ти маленький підприємець, чи маленький фермер, чи великий магнат або іноземний інвестор. Рівні правила для всіх”, – заявив Зеленський.

Президент вважає, що тільки закон, в якому буде розмежування бізнесу від олігархів, може стати справжньою панацеєю.

“Одна з головних ліній олігархічної системи відносин – це, звичайно, корупція. Уряд сконцентрований на тому, щоб провести інституційні зміни, які створюють такі умови, де корупції не буде місця і це буде просто неможливо”, – запевнив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Що передбачає документ

Загалом у документі мовиться про те, що для отримання статусу олігарха треба відповідати щонайменше 3 критеріям з 4:

  • обіймати найвищі державні посади, мати мандат або фінансувати політичні партії;
  • володіти або контролювати ЗМІ;
  • бути кінцевим бенефіціаром суб’єкта господарювання, що є природною монополією;
  • мати активи, які перевищують 2 мільярди гривень.

Осіб, що відповідають “олігархічним” критеріям, внесуть до спеціального реєстру. Відповідатиме за це буде Рада національної безпеки та оборони. Мільярдерам та пов’язаним з ними компаніям буде заборонено брати участь у великій приватизації, а також прямо чи опосередковано фінансувати політичні партії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!