Перший пішов: CNN випустив репортаж про зрив спецоперації із затримання «вагнерівців» (посилання в коментарях). Учасники з українських спецслужб розповіли як все відбувалось.
Це тільки початок, далі буде.https://www.cnn.com/…/ukraine-belarus-russia…/index.html
Українські шпигуни намагалися загнати в оману передбачуваних російських військових злочинців за допомогою підробленого веб -сайту, обіцянок багатства та міжнародного жало ЕКСКЛЮЗИВ Меттью Чанса та Захра Улла, CNN Оновлено 2259 GMT (0659 HKT) 7 вересня 2021 року Київ, Україна та Мінськ, Білорусь (CNN) Сили безпеки зруйнували ранковий спокій курорту радянських часів на березі озера біля білоруської столиці Мінська, увірвавшись до 32 російських найманців. До президентських виборів у Білорусі минулого року залишилося менше двох тижнів, і влада підозрювала, що сторонні особи були відправлені з Росії втручатися. Чоловіки дійсно були частиною місії. Але метою не була Білорусь, і вони не отримували замовлення від будь -якої російської організації. Їх влаштовували. 32, разом з ще одним чоловіком, затриманим на півдні Білорусі, стали об’єктом розгалуженої розвідки з боку України за відома та передбачуваної підтримки Сполучених Штатів.
Цю приманку взяли на себе сотні потенційних російських підрядників, які подали заявку на роботу, сказали джерела, давши українській розвідці безпрецедентну можливість почати виявляти та вгамувати підозрюваних у військових злочинах. “Ми почали їм дзвонити і казати:” Гей, чоловіче, добре, розкажи мені щось про себе. Можливо, ти насправді не боєць, можливо, ти сантехнік чи щось подібне “, – сказав один із колишніх офіцерів військової розвідки CNN перевірки звертається до заявників. “А потім вони почали розкривати речі про себе, надсилаючи нам документи, військові квитки та докази того, де вони воювали. І ми, начебто,” бінго, ми можемо це використати “, – додало джерело.
Іншими словами, за словами співробітників спецслужб, цілі самі почали надсилати докази того, ким вони були, їхнього військового досвіду і навіть окремих битв та інцидентів, у яких вони брали участь, включаючи посвідчення особи та потенційно інкримінуючі фотографії та відеозаписи їхні подвиги на сході України та в інших місцях.
Одне відео, опубліковане з CNN колишніми джерелами військової розвідки, показує, як група повстанців на сході України тримає уламки військового літака, який, за словами джерел, щойно був збитий, – злочин, який в Україні називають тероризмом. Інші заявники пов’язували себе з нападом на рейс малайзійських авіаліній Malaysian Airlines з Амстердама до Куала-Лумпура, який був збитий у липні 2014 року над територією України, підконтрольною проросійським сепаратистам. Усі 298 людей на борту літака загинули. Команда міжнародних прокуратур, очолювана Нідерландами, заявила, що літак був збитий ракетою, доставленою з Росії, і випущений з села, що контролюється сепаратистами. Росія заперечує свою причетність.