Президент Володимир Зеленський запросив Росію приєднатися до Кримської платформи для спільного вироблення шляхів деокупації Криму.
“Я подумав, що Російська Федерація, яка, звісно, не брала участь у саміті, але так активно обговорювала, коментувала, реагувала, була настільки активною, що склалося враження, ніби вона повноцінний учасник Кримської платформи.
Якщо цей майданчик настільки цікавить її, ми запрошуємо Російську Федерацію приєднатися до Кримської платформи для спільного вироблення шляхів деокупації Криму та виправлення її історичної трагічної помилки.
Я обіцяю, що в декларації саміту, яка засуджує окупацію Криму, завжди буде рядок для підпису представника Російської Федерації. Скоріш за все, цей підпис буде на останньому саміті Кримської платформи в Ялті”.
Зеленський підкреслив, що декларація Кримської платформи схвалена всіма її учасниками.
“Вона чітко фіксує невизнання незаконної анексії Криму, зобов’язання розглянути запровадження додаткових санкцій відносно РФ у разі подальшої агресії, об’єднання зусиль всіх країн-учасниць для зміцнення безпеки і стабільності в Чорноморському регіоні.
Вперше на міжнародному рівні РФ визнано державою-окупантом, і вона має негайно припинити порушення прав людини на тимчасово окупованій території, забезпечити безперешкодний доступ до Криму для міжнародних гуманітарних і правозахисних організацій”, – сказав президент.
Він додав, що в кожній країні-учасниці саміту буде визначено відповідального для співпраці з офісом Кримської платформи.
Зеленський нагадав, що декларація Кримської платформи відкрита для приєднання інших держав та міжнародних організацій.
Зазначимо, Міжфракційне об’єднання “Кримська платформа”, яке є одним з рівнів роботи однойменного міжнародного переговорного майданчика, наразі працює над двома законопроєктами – щодо статусу політв’язнів і санкційної політики.
Про це повідомив, депутат від “Голосу”, співголова МФО Рустем Умєров у коментарі УП
“Ми працюємо над законом про політв’язнів і законом про санкційну політику. Щодо політв’язнів: де факто, ми вже їм допомагаємо, але де юре ми хочемо розробити закон, який забезпечить гуманітарну, соціальну допомогу. Щоб це вже було на рівні закону.
Щодо санкцій: де факто, ми їх уже запровадили. Але ми також хочемо розробити закон, який буде втілювати всі ці санкційні інструменти в життя. Не можу сказати, що це моя робота – це робота центральних органів влади, з якими ми співпрацюємо, бо вони є розробниками, авторами”.
Варто підкреслити, що Жоден з депутатів “Опозиційної платформи – За життя” так і не долучився до МФО “Кримська платформа”. Це єдина фракція, яка не працює в МФО.
Також, Упродовж останніх місяців Верховна Рада, зокрема за участі членів МФО “Кримська платформа” проголосувала кілька важливих для деокупації Криму законопроєктів – щодо корінних народів та щодо скасування вільної економічної зони “Крим”. Здогадуєтесь яка фракція була проти цих законопроектів?!