22 Листопада, 2024
Раптово стало погано: У Києві пoмeрлa жінка після щeплeння популярною вaкцuн0ю…

Раптово стало погано: У Києві пoмeрлa жінка після щeплeння популярною вaкцuн0ю…

У Києві в реанімації померла від COVID-19 жінка через кілька днів після отримання першої дози щеплення препаратом Moderna. За даними медиків, дозу вакцини вона отримала в день, коли у неї проявилися симптоми коронавирусной хвороби.

Про це розповів керівник Національної медичної палати України Сергій Кравченко, передає APnews .

Посилаючись на розповідь лікарів інфекційного відділення Київської міської лікарні №4 він повідомив, що 50-річна пацієнтка потрапила до цієї медустанови через кілька днів після уколу, зробленого їй 5 серпня. Перед цим, 1 серпня, мешканка столиці повернулася в Україну з Туреччини.

“Є летальний випадок, який співпав за часом з вакцинацією вакциною Moderna, яку не зареєстровано в Україні і завезена в країну як незареєстрований препарат”, – говорить Кравченко.

При цьому він зазначив, що жінка найімовірніше заразилася COVID-19 ще до вакцинації, відповідно препарат тут ні до чого. Хоча тут теж є важливий нюанс, адже перед введенням пацієнту вакцини згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я №595 повинен проводитися медичний огляд.

Кравченко вважає, що жінці зробили укол в продромальний період, тобто вже при наявності інфекції, але коли відсутні клінічні прояви.

Як в Україні вакцинують препаратом Moderna

В Україні згідно з розподілом МОЗ дози вакцини Moderna використовуються виключно для першого щеплення. Для другого уколу препарат повинен надійти в медустанови після 16 серпня.

Днями в Департаменті охорони здоров’я КМДА підкреслили, що на сьогоднішній день в столиці немає проблем з щепленнями другий дозою. Так, ревакцинація триває препаратами AstraZeneca, CoronaVac / Sinovac Biotech, Cominarty / Pfizer-BioNTech.

Додамо, що 5 серпня американська компанія Moderna заявила, що тим, хто пройшов повний курс вакцинації, необхідно буде через півроку зробити третє щеплення від коронавируса – оскільки це зможе забезпечити імунітет від нових штамів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!