22 Листопада, 2024
Все палає! Аеродром в Булорусі все – удар в спину Лукашенко. Десятки цілей, переможемо!

Все палає! Аеродром в Булорусі все – удар в спину Лукашенко. Десятки цілей, переможемо!

Спікер командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, коментуючи в ефірі телеканалу belsat інформацію про вибухи на аеродромі «Зябрівка» під Гомелем, зазначив роботу білоруських партизанів заявивши, що білоруси надзвичайно добре допомагають ЗСУ.

«Ми знаємо, що вони надзвичайно добрі, розумні та кмітливі люди, які вже надзвичайно добре допомагають нашій державі, Збройним Силам України. І ми лише дякуємо братському білоруському народу, який допоможе Україні перемогти окупантів і вигнати їх з нашої землі. І з вашою теж», – наголосив Юрій Ігнат.

Він також подякував тим білорусам, які допомагають нам здолати окупантів. Їхня підтримка пришвидшує настання того дня, коли ми зможемо вигнати усіх росіян з території нашої країни.

Крім того, він заявив, що поки щодо ситуації в Зябрівці, слід довіряти офіційній інформації МО України.

У районі аеродрому «Зябрівка» під білоруським Гомелем, який зараз перебуває під контролем росіян, чути вибухи та видно спалахи.

«Надходить інформація, що в районі аеродрому «Зябрівка» чути вибухи та видно спалахи. За попередньою інформацією, за останні 10 хвилин було видно щонайменше 4 спалахи», — йдеться у повідомленні.

Невдовзі інформацію про спалахи підтвердили «одразу кілька джерел». За різними даними, починаючи з 00:30 було не менше 8 спалахів.

Білоруський телеграм-канал «Флагшток» також писав про вибухи, які було чути у Гомельському районі та південних мікрорайонах Гомеля.

«З 00:25 по 00:32 були чутні вибухи, відчувалася [ударна] хвиля, кілька разів через суцільну хмарність [було видно] світлові проблиски. Напрямок — зябровський аеродром», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на початку серпня до гомельського аеропорту «Зябрівка» прилетіло як мінімум 4 військово-транспортні літаки ВКС РФ. Тоді було зафіксовано перевезення ракет для пускових комплексів С300/С400.

Вранці Міністерство оборони Білорусі офіційно підтвердило факт події у Зябрівці.

На жаль, російські окупанти стягнули до українського кордону достатню кількість військової техніки для повторного наступу з боку Білорусі. Про це заявив голова Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

Є ризик повторного наступу окупантів на північ України. Чаус додав, що достатньої кількості особового складу окупантів там нема.

Він закликав людей бути готовими до наступу окупантів з території Білорусі.

“На сьогодні можливість повторного наступу як з території Росії, так і з території Білорусі, лишається. Ризик є. Він був місяць тому, два, три і зараз лишається. До тих пір поки на території Білорусі близько до наших кордонів розміщені багато російської техніки. Її достатньо для того, щоб розпочати наступ. Людей нема, але техніка є. Цього достатньо, щоб сказати, що є загроза”, – сказав Чаус.

Він також зазначив, що не вірить в участь армії Білорусі у наземній операції разом з російськими військовими.

Однак у випадку вторгнення Білорусі в Україну велика кількість ворожих солдат може не пережити бойові дії. Частина білорусів може потрапити в полон або піти зі зброєю проти офіцерів. Про це заявив засновник телеграм-каналу “Беларускі Гаюн” Антон Мотолько.

Він переконаний, що вторгнення в Україну обернеться серйозним крахом для білоруської армії. Загалом він розглядає декілька сценаріїв.

Мотолько переконаний, що ЗСУ знищать частину білоруських військових і будуть боротися проти них до останнього. Він відмітив, що рівень підготовки українських воїнів значно кращий за підготовку білоруських.

Мотолько згадав, що востаннє білоруська армія воювала ще в Афганістані, тоді загинули десятки тисяч білорусів. Білоруська воєнна доктрина майже 30 років базувалась виключно на захисті території.

Також він переконаний, що частина білорусів не захоче воювати, а просто здасться в полон. При цьому не хочуть йти на війну не лише звичайні солдати, а й офіцери.

Третім варіантом може стати бунт. Білоруські воїни можуть повернутися зі зброєю до офіцерів, які будуть змушувати їх йти на передову.

 

“Я б не сказав, що білоруська армія завжди підтримувала Лукашенка, як би він не хотів це показати. Там є системи, є “дідівщина”, є рівень підпорядкування. Але все-таки білоруські військові вважалися дещо відстороненими. Спочатку вони були щасливі, що Лукашенко не втягував їх у придушення протестів (у 2020 році )”, – сказав Мотолько.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!