Кримський міст має бути головною ціллю України, який без естакади Крим перетворюється на острів. Шляхопровід є головною артерією забезпечення всього угруповання РФ. Якщо не буде мосту, вони не зможуть відступити на окупований півострів. Якщо міст вдасться “закрити”, росіяни не зможуть вирішувати питання свого військового угруповання, і тоді з’явиться можливість почати операцію зі звільнення захопленої АР. Про це заявив військовий експерт Олег Жданов.
У інтерв’ю Наталії Мосейчук він розповів про те, що Кримський міст повинен бути головною ціллю. Все, що потрапляє естакадою, йде в Україну. Якщо естакади не буде, російські війська потраплять в пастку і не зможуть забезпечувати своє угруповання.
Я вважаю, що Кримський міст повинен бути ціллю №1. Все, що заходить через Кримський міст, йде далі. Підводимо Кримський міст і півострів перетворюється на острів. Тоді російські війська зрозуміють, що відступати на півострів — це пастка. З нього немає виходу. З іншого боку, ми можемо заходити, тому що сьогодні в Криму сухопутних військ практично немає — там транзит. Все, що заходить до Криму, відразу йде на територію України. Техніка Генштаб повинен оцінити ситуацію: якщо ми закриваємо Кримський міст і робимо неможливим підгодівлю цього угруповання, можливо, буде сенс зайти далі і розпочати визвольну операцію Криму, – пояснив Жданов.
Також він додав, що Кримський міст впирається в український берег, Україна ще до 2014 року провела демаркацію кордонів.
Там межу чітко визначено. Тому фарватер опинився на нашій половині. РФ до 2014 року платила гроші за кожен прохід Керченською протокою. Все до демаркаційної лінії – це наша територія. Те місце, де Кримський міст впирається в наш берег, це наша територія, – підкреслив Олег Жданов.
Знищення Кримського мосту, основної артерії постачання техніки та живої сили противника, вимагає розробки військової операції високої складності.
Думку щодо цього питання в ефірі одного з українських радіо висловив військовий експерт Кирило Михайлов.
Військова операція, спрямована на знищення такого складного інфраструктурного об’єкта як Кримський міст, не може обійтися застосуванням виключно далекобійних ракет ATACMS. Потрібне використання БПЛА та авіації, можливо, виникне потреба у проведенні наземного десантування.
Питання вимагає рішення, і застосування далекобійних ракет – пріоритетний вибір. Підготовча робота насправді набагато складніша, ніж просто натиснути пускову кнопку, – наголосив Михайлов.
Дуже важливо вивести з ладу ППО, що забезпечує досить щільний захист об’єкта. Для цього необхідно використовувати ракети GMLRS, які вже довели свою ефективність у справі знищення радіолокаційних станцій та РЕБ супротивника. Тільки грамотно побудована підготовка дозволить ефективно застосовувати далекобійні балістичні ракети ATACMS, постачання яких очікується найближчим часом.
Раніше військовий експерт Олег Жданов заявив, що Кримський міст може бути знищений ЗСУ одним пострілом. За його словами, для цього потрібно, щоб удар був нанесено в той момент, коли по ньому буде їхати поїзд з російськими боєприпасами.
Однак він додав, що це зробити важко, адже треба вгадати, коли саме буде їхати залізницею ешелон.
Ідеальний варіант влучити в состав з боєприпасами й тим самим за рахунок детонації боєприпасів одним пострілом зруйнувати Кримський міст. Єдина проблема – всі військові ешелони йдуть поза графіком, поза розкладом. Вони мають пріоритетність руху залізницею, їх пропускають в першу чергу. Тому на сьогоднішній день вгадати, коли йде ешелон, дуже важко. Але якщо таке вдасться – це буде ідеальний варіант, – сказав Олег Жданов.