22 Листопада, 2024
Орбана рознесли! В ЄС не змовчали: поставили на місце – Угорщина під ударом, поплатяться!

Орбана рознесли! В ЄС не змовчали: поставили на місце – Угорщина під ударом, поплатяться!

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн прокоментувала останні скандальні заяви угорського прем’єра Віктора Орбана. За її словами, Угорщина, як і всі держави-члени Євросоюзу, зобов’язалися дотримуватися спільних цінностей. Відповідну заяву вона зробила в інтерв’ю Aktuality.

“Політичні дискусії є частиною демократичного життя, і саме спільно схвалені та прийняті цінності мають становити основу для них. Загальні цінності закріплені в європейських і міжнародних договорах, зокрема Загальній декларації прав людини, Європейській конвенції з прав людини та Хартії основних прав ЄС. Вони універсальні і не продаються. Ми всі пообіцяли підтримувати і захищати їх”, – зазначила вона.

“Дискримінація за расовою ознакою – це топтання цих цінностей. Європейський Союз побудований на рівності, толерантності, справедливості та чесній грі”, – додала президентка Єврокомісії.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан раніше виступив проти “змішування” європейських і неєвропейських рас у своїй промові, яка негайно викликала обурення опозиційних партій і європейських політиків.

“Ми [угорці] не є змішаною расою… і ми не хочемо ставати змішаною расою”, — сказав Орбан. Він додав, що країни, де змішуються європейці та неєвропейці, “більше не нації”.

Орбан роками робив подібні заяви, але ці коментарі були сформульовані в різко ультраправих термінах.

Сильно враженою промовою прем’єр-міністра була Каталіна Чех, депутатка Європарламенту від опозиційної партії Momentum.

“Його заяви нагадують час, який, я думаю, ми всі хотіли б забути. Вони дійсно показують справжнє обличчя режиму”, – сказала вона.

У Twitter Чех звернулася до представників змішаних рас в Угорщині:

“Колір вашої шкіри може бути іншим, ви можете походити з Європи чи з інших країн, але ви один із нас, і ми пишаємося вами. Різноманітність зміцнює націю, а не послаблює її”.

Румунський євродепутат Алін Мітуца також гнівно відреагував на коментарі Орбана.

“Говорити про расову чи етнічну “чистоту”, особливо в такому змішаному регіоні, як Центральна та Східна Європа, є оманливо та небезпечно”, – написав він у Twitter.

Орбан зробив це зауваження під час показової щорічної промови в Бейле-Тушнад, Румунія, де він раніше виступав із основними політичними ідеями та ідеологічними напрямками. Саме там, у 2014 році, він вперше заявив, що хоче побудувати “неліберальну демократію” в Угорщині.

Цього року Орбан виголосив апокаліптичну промову, в якій передбачив занепад Заходу та пророкував “десятиліття небезпек, невизначеності та війни”.

Незабаром Орбан все ж отримає по заслугам. Стало відомо, що  53 євродепутати у п’ятницю звернулися до президентки Європейського парламенту Роберти Метсоли з вимогою скликати термінову сесію інституції для обговорення останніх заяв прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Про це йдеться в тексті звернення.

Підписанти листа до президентки Європарламенту стверджують, що “останніми днями уряд Орбана в Угорщині вкотре змінився на гірше”. Вони згадують і надання угорському прем’єру надзвичайних повноважень, і його заяви про “змішування рас”.

“Це є явним порушенням норм і цінностей, викладених у Європейських договорах, і нагадує нам про найпохмуріші дні європейської історії. Європейський Союз не може дозволити такій риториці розвиватися, а також ми не можемо дозволити – особливо в ці часи геополітичного напруження – політичним лідерам із такими відверто расистськими та антидемократичними планами ухвалювати рішення щодо політики ЄС”, – йдеться в зверненні.

Євродепутати нагадують, що у 2018 році проголосували за запуск процедури, передбаченої статтею 7 Договору про Європейський Союз – вона дозволяє тимчасово призупиняти право голосу держави-члена в ЄС, якщо та визнана винною в порушенні Договору. Але Рада ЄС так і не ухвалила свого рішення щодо цього.

 

“Ми вважаємо, що цей серйозний момент вимагає спеціального екстреного засідання парламенту (на пленарному засіданні чи в комітеті), щоб переконати Раду та Комісію взяти на себе відповідальність за захист демократії в Угорщині та в Європейському Союзі в цілому”, – підсумовують автори звернення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!